Clifford Jackson

(USA, 1927-2006)
Clifford Jackson
(USA, 1927-2006)

Clifford Jackson, "Blues Queen, Mama Yancey"

Olja på duk, signerad och daterad 1979, 60x38 cm

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Konstnärens familj

Klubbat pris
15 510
1 352
1 415
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
9
7 jan 21:36
15 510 SEK
10
7 jan 21:36
15 010 SEK
10
7 jan 21:34
14 000 SEK
9
7 jan 21:33
13 500 SEK
7 jan 21:33
13 400 SEK
7 jan 21:30
12 500 SEK
8
7 jan 21:30
12 000 SEK
7 jan 20:56
11 000 SEK
8
7 jan 20:55
10 500 SEK
7 jan 20:55
10 100 SEK
8
7 jan 20:54
8 800 SEK
7 jan 20:54
8 600 SEK
8
7 jan 20:54
7 400 SEK
7 jan 20:54
7 200 SEK
8
7 jan 20:47
5 800 SEK
7 jan 20:47
5 600 SEK
7 jan 20:26
4 700 SEK
7 jan 20:16
4 500 SEK
7 jan 20:16
4 450 SEK
7 jan 20:05
4 250 SEK
7 jan 19:53
4 050 SEK
7 jan 19:53
4 000 SEK
7 jan 19:08
3 850 SEK
7 jan 19:08
3 650 SEK
7 jan 19:07
3 600 SEK
7 jan 19:07
3 400 SEK
7 jan 18:28
3 200 SEK
7 jan 16:10
3 000 SEK
7 jan 16:10
2 800 SEK
7 jan 13:43
2 600 SEK
7 jan 5:53
2 400 SEK
6 jan 18:02
2 200 SEK
2 jan 21:46
2 000 SEK
1 jan 21:19
1 600 SEK
29 dec 2023 11:51
1 500 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13