Christian Dior, väska, "Lady Dior medium"
Dragkedjeförsedd handväska i svart Cannage-quiltat läder med foder i rött, mönstrat tyg. Detaljer i guldfärgad metall. En dragkedjeförsedd innerficka. Avtagbar axelrem. Etikettmärkt "Christian Dior PARIS", "Made in Italy" samt numrerad.
Bredd 24 cm, höjd 20 cm, djup 12 cm. Dustbag medföljer.
Obetydligt ytslitage.