ABBA-STÖVEL, JoAnn Tan Studio NK 2016.

Platåstövel med ett lysande spegelvänt B. Glasfiber lackerade i silver-metallic. Längd ca 95, bredd ca 50 cm, höjd ca 250 cm. Samtliga intäkter från denna auktion skänks till Unicef.

Smärre slitage. Repor. Funktion garanteras ej.

Proveniens

Nordiska Kompaniets skyltfönster.

Föremålet visas i Nordiska Kompaniets skyltfönster i Stockholm till och med auktionens avslut. Utlämning sker som vanligt från Bukowskis Market, Västberga allé 3 efter avslut.

Utropspris
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

181. Nils Fougstedt, bricka, modell "A 504", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1948.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
Aktuellt bud:
8 000 SEK