Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Ingegerd Råman

(Sverige, Född 1943)
Ingegerd Råman
(Sverige, Född 1943)

Ingegerd Råman, vas, Orrefors, signerad.

Cylinrisk, något konande form med frostad randdekor i vitt. Signerad Orrefors IR 6531326 AG. Höjd 37, diameter 20 cm.

Vissa märken. Mikronagg.

Utropspris
4 000 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13