Bärnstenstonad glasmassa med underfång i rött, oval form med slipad dekor. Signerad Orrefors 9704-77 Erika Lagerbielke EA I-96 och egenhändigt signerad Erika Lagerbielke. Höjd 19 cm.
Smärre ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.