Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Kjell Engman

(Sverige, Född 1946)
Kjell Engman
(Sverige, Född 1946)

Kjell Engman, unik skulptur.

Stilleben med flaska och vinglas. Polykrom glasmassa, signerad Kjell Engman. På metallsockel. Höjd 44, inklusive sockel 154 cm.

Smärre ytslitage.

Formgivare

Utropspris
12 000 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13