Madeleine Pyk – en samling F769

Balmain, jacka/kavaj, fransk storlek 48.

Jacka i marinblå bomullssammet rikt dekorerad med snörmakerier i metalltråd samt knappar i guldfärgad metall. Bomullsfoder, två innerfickor. Märkt "BALMAIN PARIS".

Obetydliga skador.

Proveniens

Designad av Balmain till Petter Stordalen för invigningen av At Six, Hobo och Tak. Endast använd vid detta tillfälle och har efter det hängt i en glasmonter på hotell At Six. Sedan såld till nuvarande ägare.

Utropspris
30 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79