Madeleine Pyk – en samling F769

Henrik Allert

(Sverige, 1937-2024)
Henrik Allert
(Sverige, 1937-2024)

Henrik Allert, Utan titel.

Signerad H. Allert. Lergods, delvis glaserat och med ristad dekor. Längd 27, bredd 22, höjd 36 cm.

Smärre ytslitage.

Konstnär

Utropspris
8 000 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38