Madeleine Pyk – en samling F769

Bordslampa med piedestal, Norco, sent 1900-tal.

Klotformad, lackerad metall med dekor i brunt och guldfärgade detaljer. En ljuspunkt. Etikettmärkt Norco. Textilskärm medföljer. Höjd 58 cm. Tillhörande piedestal med två glasskivor. Höjd 81 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens

Klubbat pris
3 000
285
326
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
3 feb 2024 20:17
3 000 SEK
8
3 feb 2024 20:16
2 800 SEK
3 feb 2024 20:16
2 800 SEK
8
3 feb 2024 17:45
2 600 SEK
3 feb 2024 17:43
2 400 SEK
3 feb 2024 17:43
2 200 SEK
3 feb 2024 17:23
2 000 SEK
2 feb 2024 3:29
750 SEK
1 feb 2024 20:08
700 SEK
31 jan 2024 23:03
650 SEK
29 jan 2024 13:21
600 SEK
28 jan 2024 14:18
500 SEK
26 jan 2024 20:48
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38