Matta, semiantik Baotou, Kina, ca 285 x 164 cm

Brokadmönstrat mittfält i mörkt- och ljusblått samt stiliserande röda blommor. Huvudbård med stiliserade tecken.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Klubbat pris
19 000
1 662
1 751
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
9
3 feb 20:35
19 000 SEK
11
3 feb 20:35
18 500 SEK
9
3 feb 20:34
18 000 SEK
11
3 feb 20:34
18 000 SEK
9
3 feb 20:34
17 500 SEK
11
3 feb 20:34
17 000 SEK
9
3 feb 20:33
16 500 SEK
11
3 feb 20:33
16 000 SEK
9
3 feb 20:33
15 500 SEK
11
3 feb 20:33
15 000 SEK
9
3 feb 20:33
15 000 SEK
11
3 feb 20:32
13 000 SEK
9
3 feb 20:32
12 500 SEK
11
3 feb 20:30
11 000 SEK
9
3 feb 17:03
10 500 SEK
10
3 feb 17:01
10 000 SEK
9
3 feb 17:01
9 800 SEK
9
3 feb 12:29
9 200 SEK
8
3 feb 12:29
9 000 SEK
8
2 feb 23:29
7 900 SEK
28 jan 21:10
7 700 SEK
28 jan 21:10
7 500 SEK
28 jan 21:10
7 400 SEK
28 jan 21:10
7 200 SEK
28 jan 21:10
7 000 SEK
28 jan 21:09
6 800 SEK
28 jan 21:09
6 600 SEK
28 jan 21:09
6 400 SEK
28 jan 21:09
6 200 SEK
28 jan 19:35
6 000 SEK
28 jan 0:24
5 000 SEK
27 jan 13:09
3 000 SEK
27 jan 0:26
2 000 SEK
26 jan 22:23
1 000 SEK
26 jan 19:42
300 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58