Golvlampa, 1900-talets andra hälft.

Golvlampa av mässing och kromad metall. Pelare med räfflad dekor. Textilklädd skärm. Höjd till lampfäste 145 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens

Klubbat pris
4 200
366
383
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
3 feb 20:13
4 200 SEK
3 feb 20:13
4 000 SEK
3 feb 20:13
3 800 SEK
3 feb 19:08
3 600 SEK
3 feb 17:46
3 400 SEK
3 feb 17:36
3 200 SEK
3 feb 16:29
3 000 SEK
2 feb 17:53
900 SEK
29 jan 13:21
800 SEK
28 jan 23:23
700 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23