Bordslampa, Baulmann Leuchten, Tyskland, sent 1900-tal.

Spegelmosaik och mässing. Etikettmärkt. Höjd 46, diameter 14,5 cm.

Ej funktionstestad. Senare sladd. Smärre slitage. Enstaka märken.

Proveniens

Klubbat pris
5 202
454
475
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
11
3 feb 18:20
5 202 SEK
3 feb 18:20
5 002 SEK
11
3 feb 18:20
4 850 SEK
11
3 feb 18:20
4 500 SEK
3 feb 18:19
4 500 SEK
11
3 feb 18:17
4 202 SEK
3 feb 18:16
4 002 SEK
12
3 feb 18:16
3 910 SEK
3 feb 18:16
3 100 SEK
11
3 feb 18:16
2 900 SEK
10
29 jan 19:41
2 700 SEK
9
29 jan 12:36
2 500 SEK
8
28 jan 23:21
1 900 SEK
28 jan 19:44
1 600 SEK
27 jan 17:00
1 400 SEK
27 jan 14:31
1 300 SEK
27 jan 13:03
1 200 SEK
27 jan 11:57
1 000 SEK
27 jan 11:36
650 SEK
27 jan 11:14
600 SEK
27 jan 11:11
550 SEK
26 jan 12:52
500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23