Bordslampa, Baulmann Leuchten, Tyskland, sent 1900-tal.

Spegelmosaik och mässing. Etikettmärkt. Höjd 46, diameter 14,5 cm.

Ej funktionstestad. Senare sladd. Smärre slitage. Enstaka märken.

Proveniens

Klubbat pris
5 202
472
503
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
11
3 feb 18:20
5 202 SEK
3 feb 18:20
5 002 SEK
11
3 feb 18:20
4 850 SEK
11
3 feb 18:20
4 500 SEK
3 feb 18:19
4 500 SEK
11
3 feb 18:17
4 202 SEK
3 feb 18:16
4 002 SEK
12
3 feb 18:16
3 910 SEK
3 feb 18:16
3 100 SEK
11
3 feb 18:16
2 900 SEK
10
29 jan 19:41
2 700 SEK
9
29 jan 12:36
2 500 SEK
8
28 jan 23:21
1 900 SEK
28 jan 19:44
1 600 SEK
27 jan 17:00
1 400 SEK
27 jan 14:31
1 300 SEK
27 jan 13:03
1 200 SEK
27 jan 11:57
1 000 SEK
27 jan 11:36
650 SEK
27 jan 11:14
600 SEK
27 jan 11:11
550 SEK
26 jan 12:52
500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1030. Vajradhara, förgylld brons. Tibet, ca 1500-tal.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
Fair warning
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Aktuellt bud:
160 000 SEK