Christian Dior

(Frankrike, Grundat 1945)
Christian Dior
(Frankrike, Grundat 1945)

Christian Dior, väska, "1947 Cadillac bag".

Skinn med delvis perforerad dekor samt lackläder. Beslag i silverfärgad metall. Invändigt fodrad i nylon. Två fack, varav ett med dragkedja. Märkt "Christian Dior Paris" samt numrerad. 37 x 24 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Klubbat pris
4 000
349
365
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
29 jan 21:24
4 000 SEK
29 jan 19:51
3 800 SEK
29 jan 19:51
3 750 SEK
29 jan 9:00
3 500 SEK
28 jan 12:20
3 300 SEK
27 jan 21:12
3 100 SEK
27 jan 11:40
2 900 SEK
27 jan 10:28
2 700 SEK
27 jan 10:27
2 500 SEK
27 jan 10:27
2 500 SEK
27 jan 10:26
2 200 SEK
27 jan 10:26
2 000 SEK
27 jan 10:26
1 600 SEK
27 jan 10:26
1 500 SEK
27 jan 6:55
1 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79