Wilhelmina "Tiddit" Wendt

(Sverige, 1896-1988)
Wilhelmina "Tiddit" Wendt
(Sverige, 1896-1988)

Wilhelmina "Tiddit" Wendt, coasters, ett par, isolit med silverinläggningar, Perstorp, Helsingborg, 1940.

Göteborgsmotiv med Carl Milles "Poseidon" och Konserthuset. Diameter 9 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Klubbat pris
3 050
266
278
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
9
3 feb 18:30
3 050 SEK
8
3 feb 18:30
3 000 SEK
8
3 feb 10:35
2 700 SEK
2 feb 16:47
2 500 SEK
2 feb 16:47
2 400 SEK
29 jan 21:35
2 200 SEK
29 jan 21:35
2 000 SEK
28 jan 11:30
1 750 SEK
28 jan 11:30
1 650 SEK
27 jan 17:40
1 200 SEK
27 jan 17:40
1 100 SEK
27 jan 11:41
900 SEK
27 jan 11:41
850 SEK
27 jan 8:27
650 SEK
27 jan 8:27
600 SEK
26 jan 23:01
400 SEK
26 jan 23:01
350 SEK
26 jan 18:46
300 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14