Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Anders Romare

(Sverige, Född 1972)
Anders Romare
(Sverige, Född 1972)

ANDERS ROMARE, akvarell och gouache på papper, signerad Romare och daterad -06.

66 x 46 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Knäpper + Baumgarten, Stockholm.

Knäpper + Baumgarten, Stockholm, 13 januari - 11 februari 2007.

Anders Romare f. 1972, Stockholm, är utbildad vid Kungliga Konsthögskolan i Stockholm där han även är bosatt och verksam. Han har tidigare haft separatutställningar på bl.a. Angelika Knäpper Gallery, Stockholm och Galleri Thomas Wallner, Malmö.
Han är just nu aktuell med en utställning på Galleri Charlotte Lund, Stockholm, "Slutet sällskap"
3 maj – 18 juni 2016.

Utropspris
2 000 SEK