Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Helena Blomqvist

(Sverige, Född 1975)
Helena Blomqvist
(Sverige, Född 1975)

HELENA BLOMQVIST, Lambda print, Signerad Helena Blomqvist och numrerad 63/100.

"Girl with Red Coat", 2006. Framtagen 2006. Bildyta 66,5 x 48 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad sid 150.

Motivet användes till affisch för 29:e Göteborg International Film Festival.

Utropspris
20 000 SEK