Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Martin Wickström

(Sverige, Född 1957)
Martin Wickström
(Sverige, Född 1957)

MARTIN WICKSTRÖM, "Bäraren",väggobjekt med elmontering. Numrerad 7/12. Signerad och daterad 92.

Målad björn i masonit med elmontering med lampa och plastmugg. Sladd. Total höjd 43 cm.
Två böcker medföljer Marin Wickström, "Razzia i det undermedvetna", 1992, och "Martin Wickström, Primo 3/4 L", 1999.

En lite skruv saknas. Ej funktionstestad. Obetydligt slitage.

Konstnär

Utropspris
8 000 SEK