Gustaf Möllenborg

(1796-1851)
Gustaf Möllenborg
(1796-1851)

Gustaf Möllenborg, karott med lock silver Stockholm 1856

Lock med löstagbar hänkel så lock kan användas som skål, dekor i relief av vinranka, 30x20 cm, vikt ca 1789 gram

Bruksslitage. Repor.

Proveniens

Maltesholms slott

Klubbat pris
15 500
1 417
1 485
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
14 apr 21:35
15 500 SEK
14 apr 21:35
15 150 SEK
14 apr 18:23
14 650 SEK
14 apr 18:11
14 150 SEK
14 apr 18:09
13 650 SEK
14 apr 18:09
13 400 SEK
14 apr 17:33
12 900 SEK
14 apr 17:33
12 400 SEK
14 apr 15:17
12 200 SEK
13 apr 18:32
11 700 SEK
12 apr 18:38
11 200 SEK
12 apr 18:38
11 111 SEK
7 apr 23:13
10 700 SEK
7 apr 23:13
10 200 SEK
7 apr 22:49
10 199 SEK
7 apr 22:49
9 999 SEK
7 apr 16:24
9 200 SEK
7 apr 16:24
9 000 SEK
7 apr 16:24
8 888 SEK
7 apr 15:40
8 000 SEK
6 apr 21:46
7 777 SEK
6 apr 20:24
7 000 SEK
6 apr 17:50
6 666 SEK
6 apr 16:50
6 000 SEK
6 apr 12:46
3 333 SEK
6 apr 11:50
3 000 SEK
5 apr 23:02
1 111 SEK
5 apr 21:59
1 000 SEK
5 apr 18:13
333 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?