Madeleine Pyk – en samling F769

Handdukar 2 st damast omkring 1900

Med monogram AB, mönstrad med strödda nejlikor samt bred bård med girlang ca 134x50 cm, mönstrad med ymnighetshorn samt meanderbård ca 134x53 cm

Smärre slitage. Ej genomgången.

Proveniens

Maltesholms slott

Klubbat pris
700
66
76
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
14 apr 2024 21:25
700 SEK
14 apr 2024 20:31
650 SEK
14 apr 2024 20:29
600 SEK
14 apr 2024 20:29
600 SEK
14 apr 2024 19:51
550 SEK
14 apr 2024 19:51
500 SEK
13 apr 2024 17:11
350 SEK
9 apr 2024 21:44
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13