Madeleine Pyk – en samling F769

Greta Runeborg, golvvas, Upsala Ekeby, 1940-/50-tal.

Stengods. Glasyr i gula nyanser, balusterformad. Höjd ca 50 cm.

Smärre slitage. Fläckar.

Klubbat pris
1 900
180
206
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
5 maj 2024 13:51
1 900 SEK
30 apr 2024 16:06
1 800 SEK
27 apr 2024 21:19
1 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23