Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)

Timo Sarpaneva, "Fågelflaskor", 3 st, Iittala, signerade Timo Sarpaneva Iittala.

Blå, grön och lila glas. Höjd ca 16 - 19,5 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Utropspris
250 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13