Bestående av;
1 kaffekanna,
1 gräddssnipa
1 bricka,
1 salt/kryddkar,
6 askfat,
1 skål på fot,
1 lövformat fat.
1 skålfat,
10 assietter,
11 koppar med 9 fat,
4 koppar utan fat,
1 tekopp utan fat (lagad)
1 kakfat
1 sockerskål med lock
Bruksslitage. Lagning.