Arne Jones E1299

Kai Kristiansen

(Danmark, Född 1929)
Kai Kristiansen
(Danmark, Född 1929)

Kai Kristiansen, barskåp, "Hydraulic bar"/"Home-pub", Feldballe Møbler, Danmark, 1960-tal.

Fanérad med palisnder Svärtade skivor. Hydralisk höj- och sänkfunktion med lås. Inredning av orangefärgad plast. Etikettmärkt. Bredd 86, djup 40, höjd 67-101 cm. Nyckel finns.

Låset defekt. Något slitage, fläckar och märken. Smärre fanerskador. Ett ben något löst. Nyckel finns.

Utropspris
5 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69