Matgrupp, fem delar, rokokostil, 1900-talets mitt.

Vitmålat. Fyra stolar med balusterformad ryggbricka och svängde, kopplade ben. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 43, höjd 99 cm. Slagbord med två rundade slag samt lådor i sarg. Längd 50-177, bredd 90, höjd 74 cm.

Slitage. Färgbortfall. Fläckar. Märken.

Utropspris
1 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?