Cigarrsnurra/Cigarrkarusell, 1800-talets andra hälft.

Valnöts vril, med brons eller mässingsdekorationer. Höjd 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Dekorbortfall. Torrsprickor.

Utropspris
150 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?