Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Bordslampa, modell 6415, Falkenbergs belysning, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing med läderklädd stam. Välvd skärm med krönande knopp, för två ljuspunkter. Stämplad 6415 och etikettmärkt Falkenbergs belysning Sweden. Diameter 30,5 höjd 39 cm.

Ej funktionstestad. Visst slitage, märken och smärre repor. Liten spricka i plasten.

Utropspris
5 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13