Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

JOHAN KROUTHÉN, Olja på duk, signerad och daterad 1917.

Blommande frukträd. Duk 50 x 75 cm.

Smärre färgbortfall, ytsmuts.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.

Utropspris
35 000 SEK