Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

SYMPHONIUM, nyrenässans, sent 1800-tal.

Valnötsfanér. Raka sidor, glasad dörr med motiv av medaljong efter Thorvaldsen omgiven av pilastrar, nedre del med fällbar lucka och pilastrar. Bredd 83, djup 50, höjd 205 cm. 27 skivor med olika musikstycken medföljer, bla An der Schönen Blauen Donau och Cavaleria Rusticana. Nyckel finns.

Slitage, smärre fanérskador, mindre lagning, mindre dekorskada. Funktionstestad. Nyckel finns.

Utropspris
20 000 SEK