Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

David Klöcker Ehrenstrahl

(Tyskland, 1629-1698)
David Klöcker Ehrenstrahl
(Tyskland, 1629-1698)

DAVID KLÖCKER EHRENSTRAHL, hans efterföljd, olja på duk, ej signerad.

Allegori över troheten. Duk 71 x 57 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad, retuscher.

Utropspris
10 000 SEK