Eugene Louis Lequesne

(Frankrike, 1815-1887)
Eugene Louis Lequesne
(Frankrike, 1815-1887)

EUGENE LOUIS LEQUESNE, Skulptur, brons, signerad.

Flöjtspelande faun. Gjutarstämpel Gautier Editeur. Höjd 40 cm. Monterad på stensockel.

Gjuten är delar där högra benet är lös i fogen. Lös från bottenplattan. Smärre repor.

Utropspris
5 000 SEK