Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Jacob Axel Gillberg

(Sverige, 1769-1845)
Jacob Axel Gillberg
(Sverige, 1769-1845)

JACOB AXEL GILLBERG, miniatyrmålning, signerad J. Gillberg och daterdad 1786.

Enligt påskrift à tergo föreställande brukspatron Anders Hahr, Signhildsbergs säteri Håtuna socken. Bildstorlek 4,5 x 3,5 cm.

Smärre slitage, glas med smärre nagg. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
2 000 SEK