BRÖDKORGAR, ett par, silver, empire, H.G. Vogt, Kristianstad 1825, vikt 838 g.

Ovala med rik pressad dekor av blad och fjärilar, vardera med två handtag, längd 38 cm.

Slitage, dekorlagningar, mindre bucklor och dekorbortfall, graverad lodangivelse samt datering.

Utropspris
6 000 SEK