KANDELABRAR ett par, senempire, patinerad och förgylld brons. Frankrike 180-talets mitt.

För fem ljus, på tredelad fot. Dekor av krönande eldsflamma. Höjd ca 54 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage med repor och märken. Mindre fläckar. Troligen med mindre förstärkningar.

Utropspris
20 000 SEK