BOUILLOTTE LAMPA, empirestil, sekelskiftet 1900.

Förgylld, kvadratisk rak stång på rund fot, höj och sänkbar del med fyra svängda ljusarmar, grönmålad plåtskärm med ornament. Diam 34, höjd 50 cm.

Slitage, enstaka repor.

Utropspris
5 000 SEK