Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Barock

(Sverige)
Barock
(Sverige)

SKÅP, delvis barock, 1700-talets första hälft/1800-tal.

Fanerat i alrot. Kassetterade dörr- och lådpar. Svärtade lister. Invändigt med hylla. Upptill snidad dekor av tre änglaansikten. Höjd 223, längd 208, bredd 74 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat med delvis senare delar. Orangrepp. Slitage. Fanérskador. Några lister saknas. Nyckel finns.

Utropspris
25 000 SEK