FINGERBORGAR, 2 st, 18K guld med karneol.

Fingerborg, Lars Larson & Co, Göteborg, 1860. Höjd ca 2,3 cm. Fingerborg, stämplad 'FH&C', Göteborg, 1875. Höjd ca 2 cm. Totalvikt ca 5,7 g. Etui medföljer.

Slitage, repor och mindre bucklor.

Utropspris
1 500 SEK