Stamuli

(Sverige, Grundat 2016)
Stamuli
(Sverige, Grundat 2016)

Stamuli, bord, Greenhouse Bar för Stockholm Furniture Fair 2024.

Återvunnen plast från Polygood, etikettmärkt med stämpel stamuli samt egenhändigt daterad Green House Bar 2024. Längd 138 cm, bredd 68 cm, höjd 70,5 cm.

Slitage.

Greenhouse Bar by Stamuli, Stockholm Furniture Fair 2024.

Formgivare

Stamuli är en svensk designstudio grundad 2016 av Emanuele Stamuli.

Utropspris
8 000 SEK
Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25