Stamuli, bänk, Greenhouse Bar för Stockholm Furniture Fair 2024.
Återvunnen plast från Polygood, etikettmärkt med stämpel stamuli samt egenhändigt daterad Green House Bar 2024. Längd 138 cm, bredd 38 cm, höjd 40 cm.
Slitage.
Greenhouse Bar by Stamuli, Stockholm Furniture Fair 2024.
Stamuli är en svensk designstudio grundad 2016 av Emanuele Stamuli.