Berit Johansson, skål, 1990 samt Ann Wolff, Jan-Erik Ritzman och Sven-Åke Carlsson, vas, Transjö.
Fyrsidig skål på rund fotklack, klar glasmassa med dekor i rött, gult, blått och violett. Signerad Berit Johansson 1990. 25,5 x 25,5, höjd 13 cm.
Vas i blåtonad glasmassa med dekor i orange och rosa, signerad WRC Transjö. Höjd 26 cm.
Smärre slitage. Skrapmärken undertill.