Björn Wiinblad

(Danmark, 1918-2006)
Björn Wiinblad
(Danmark, 1918-2006)

Björn Wiinblad, salladsskål med serveringssked, Danmark, 1982.

Fågelformad med målad dekor i grönt och gult, signerad BW S.I. -82 Danmark. Längd 39, höjd 20 cm.

Smärre ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38