STOLAR, 4 st snarlika, sengustavianska, 1800-talets början, Lindome.

Målade. Genombruten rygg. Lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 43 cm.

Senare målning. Slitage. Smärre färgbortfall. Några senare sargar. Renoverade. Förstärkningar i sarg. Delvis maskstungen.

Utropspris
4 000 SEK