FRUKTSERVIS, 14 delar, Sarreguemines, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Dekor av vinrankor, 13 assietter, diameter 19 cm, ett uppläggningsfat, diameter 28 cm.

Krackelyr. Smärre slitage.

Utropspris
1 800 SEK