TUNNA I KOPPAR, 1900-talets början.

Rund form med lock. Bärhandtag i mässing med dekor av lejonhuvuden. På tre fötter i svärtat smidesjärn. Höjd 75 cm.

Slitage. Bucklor.

Utropspris
2 000 SEK