Johan Rohde

(Danmark, 1856-1935)
Johan Rohde
(Danmark, 1856-1935)

Johan Rohde, sterling silver, druvsax och nötknäppare i etui, Georg Jensen, Danmark efter 1945.

Modell "Konge/Acorn". Saxblad i stål. Total vikt 207 g.

Mindre slitage.

Proveniens

Utropspris
2 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93