Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Byrå, Gustaviansk stil med äldre delar.

Polykromt bemålad med dekor av blomstergirlander. Beslag av mässing. Tre lådor. Marmorerad skiva. Längd 89, bredd 47, höjd 88 cm.

Byråstommen 17/1800-tal med sentida måleri. Kompletterade beslag. Renoverad. Bakstycke med spricka. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Proveniens

Utropspris
3 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13