Arne Jones E1299

Barbie, "Bubble cut", Ken, brunhårig version med flockat hår. 1960-tal, med kläder och garderob

Barbie, blond version, Vit blus, turkos och vit pepita rutiga byxor och kavaj, turkosa högklackade skor.
Märkt:
Midge
©1962
Barbie
©1958
By Mattel Inc.
Patented
Längd 29 cm
Ken, brunhårig version, 1961/62, Skjorta, gröna byxor och kavaj samt bruna skor.
Märkt:
Ken
PATS PENDS
©MCMLX
by Mattel Inc.
Längd 30,5 cm
Diverse kläder och accesoarer både till Barbie och Ken. 2 stativ. Röd Barbie garderob

Bruskslitage, gardroben med smärre skador och slitage

Utropspris
2 500 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09