Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Laurits Berth, bestickuppsättning, 25 delar, silver, Köpenhamn 1910-30-tal

12 fiskgafflar 19,5 cm
12 fiskknivar 20,5 cm
1 severingsspade 18 cm
Total vikt 1350 gram.

Medföljande delar i samma modell men utan silverstämplar;
2 serveringsspadar 20 cm
2 nötknäckare 17 cm

Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13