Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Kaffe- och teservis, 5 delar, sterling silver, 1900-tal, ATN, Bogota, Colombia.

Rikt dekorerade med snäckornament, blommor och akantusslingor. Kaffekanna höjd 22 cm, tekanna höjd 20 cm, sockerskål med lock höjd 14,5 cm, mjölkkanna höjd 10,5 cm, terrin med lock höjd 17,5 cm. Total vikt ca 3255 g.

Slitage och strödda skrapmärken.

Utropspris
25 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13