Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Bo Klevert

(Sverige, 1942-2018)
Bo Klevert
(Sverige, 1942-2018)

Bo Klevert, skål, sterlingsilver, Stockholm 1992.

Fyrsidig med avfasade hörn, nedåt avsmalnande form. 12 x 12, höjd 9,5 cm. Vikt 404 g.

Smärre slitage. Smärre bucklor.

Utropspris
3 000 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13